Radionica za mjeru M09 Uspostava proizvođačkih grupa i organizacija

Objavljeno: 17. 10. 2016. , Ažurirano: 28. 10. 2016.

U Hrvatskoj gospodarskoj komori, Županijskoj komori Osijek, 27. listopada održana je radionica za mjeru M09 Uspostava proizvođačkih grupa i organizacija namijenjena poljoprivrednim proizvođačima koji se žele udružiti u proizvođačke organizacije.

Cilj radionice koju je organizirala Uprava za upravljanje EU fondom za ruralni razvoj, EU i međunarodnu suradnju bio je upoznati poljoprivredne proizvođače u RH s načinom i uvjetima provedbe mjere M09 „Uspostava proizvođačkih grupa i organizacija“ iz Programa ruralnog razvoja RH za razdoblje 2014. – 2020.

Na radionici su predstavnici Ministarstva poljoprivrede govorili o postupku priznavanja proizvođačkih organizacija i izradi poslovnog plama za mjeru 09, a predstavnici Agencije za plaćanja u poljoprivredi govorili su o postupku podnošenja zahtjeva za potporu.