Izvor: Radionica
Autor: HGKZG

U Komori Zagreb održana edukativna radionica za obveznike plaćanja naknada

Objavljeno: 21. 11. 2017. , Ažurirano: 30. 11. 2017.

U utorak, 28. studenog u organizaciji Fonda za zaštitu okoliša i  energetsku učinkovitost, HGK-Sektora za energetiku i zaštitu okoliša te HGK-Komore Zagreb, održana je edukativna radionica za obveznike plaćanja naknada.

Cilj radionice je pojašnjenje zakonskih obveza koje se odnose na prijavu podataka vezanih za količine ambalaže, električnu i elektroničku opremu i uređaje.

Na radionici se pojasnilo tko je obveznik plaćanja naknada te koje su njegove dužnosti, dok je za način prijave rečeno je kako se do uspostave Registra, obveznik plaćanja prijavljuje samom dostavom propisanog obrasca u bazu Fonda sukladno propisima za pojedine naknade.

Sudionicima radionice se pokazao način popunjavanja ključnih obrazaca uz dodatna pojašnjenja kao i pojašnjenje Pravilnika o ambalaži i otpadnoj ambalaži te pravilan način označavanja ambalaže.

Od predavača iz Carinskog ureda u Zagrebu saznalo se više o nadležnosti Carinske uprave, proceduri izlaska carinskog inspektora na teren te o najčešćim primjerima kršenja odredbi Zakona.