Pulska tvrtka Istra Tech sudjelovala na sajmu u Azerbajdžanu

Objavljeno: 06. 12. 2017. , Ažurirano: 07. 12. 2017.

Već sedmu godinu zaredom HGK organizira sudjelovanje hrvatskih informatičkih tvrtki na sajmu Bakutel, vrlo značajnom međunarodnom sajmu posvećenom telekomunikaciji i informacijskim tehnologijama, koji je po 23. put otvoren 5. prosinca u glavnom gradu Azerbajdžana Bakuu.

Ove godine na zajedničkom štandu HGK izlaže ukupno pet hrvatskih tvrtki, a među njima je i tvrtka Istra Tech d. o. o. iz Pule.

Riječ je o tvrtki s više od 25 godina iskustva u području konzaltinga u vezi sa sektorom informacijskih i komunikacijskih tehnologija te u području kreiranja vlastitih softverskih rješenja, čiji je cilj podizanje kvalitete i kompetitivnosti poslovanja korisnika.

Na tom je međunarodnom sajmu Istra Tech predstavio svoja rješenja koja primjenu imaju u sektoru hotelijerstva i ugostiteljstva za koje je tvrtka posebno specijalizirana. U tome im je podršku pružila Hrvatska gospodarska komora koja osim što je nositelj i organizator zajedničkog hrvatskog štanda, također tvrtkama pomaže u umrežavanju s potencijalnim poslovnim partnerima.

- HGK je zajedno s hrvatskim Veleposlanstvom posredovala u ostvarenju B2B kontakata s lokalnim hotelskim i ugostiteljskim tvrtkama te u dogovaranju razgovora u Ministarstvu turizma Azerbajdžana. Inače, ovaj je sajam drugi po veličini u ovoj bogatoj državi poznatoj po brzom i intenzivnom razvoju, a njegov značaj dokazuje i posjet predsjednika države s predstavnicima Vlade. Sam Baku je impresivan velegrad, koji nazivaju Pariz Istoka, a ima više od dva milijuna stanovnika. Grad oduševljava šarmantnim spojem staroga i novoga, a osim poslovnih hotela, u ovoj državi na Kaspijskom moru gradi se sve više objekata odmorišnog turizma. Stoga vjerujemo da ovdje svakako ima prostora da primijenimo i podijelimo naše iskustvo iz navedenog sektora – istaknula je Davorka Peruško Stipić, zamjenica direktora Istra Techa d. o. o.

Hrvatske će tvrtke na sajmu Bakutel u Azerbajdžanu kreirati nove poslovne prilike i predstavljat će se na azerbajdžanskom rastućem tržištu sve do zatvaranja sajma 8. prosinca.