Održan prvi Dan karijera u Veloj Luci

Objavljeno: 31. 03. 2017. , Ažurirano: 04. 04. 2017.

Srednja škola Vela Luka održala je prvi Dan karijera 31. ožujka u hotelu Korkyra u Veloj Luci, tijekom kojega su održane dvije panel-rasprave te izlaganje poslodavaca na štandovima.

Na prvom panelu raspravljalo se o ulozi javnih institucija pri zapošljavanju mladih i prepoznavanja specifičnih problema otočne populacije i njihove zapošljivosti. Sudjelovali su predstavnici Županijske komore Dubrovnik, Hrvatske obrničke komore Dubrovačko-neretvanske županije, Županije Dubrovačko-neretvanske, Razvojne agencije Dunea, Ekonomskog fakulteta u Splitu i Hrvatskog zavoda za zapošljavanje. Nikolina Trojanović je uime ŽK Dubrovnik predstavila i koncept dualnog obrazovanja kao jedno od rješenja za uslađivanje sustava obrazovanja s potrebama tržišta rada.

Tema druge panel-rasprave bili su primjeri dobre prakse koje su predstavili uspješni lokalni poduzetnici na vlastitom iskustvu pri pokretanju vlastitog poslovanja. O svojim poduzetničkim iskustvima govorili su Marko Padovan iz tvrke Tim bolje d. o. o., Jerko Andrijić iz Radeža d. d., Marija Žuvela iz Uljare Fanito te Marijan Kegalj iz Međunarodne komore mladih iz Splita. Motivirajućim izlaganjima, ali bez skrivanja poteškoća, sudionici su se trudili ohrabriti mlade da i oni započnu s poduzetništvom.

Nakon panel-rasprava uslijedilo je izlaganje poslodavaca na štandovima, gdje su zainteresirani učenici, student i nezaposleni imali mogućnosti iz prve ruke saznati o radu tvrtki i mogućnostima zapošljavanja.