Izvor: HGK

Prezentacije Ususret poduzetništvu u Velikoj Gorici i Jastrebarskom

Objavljeno: 28. 04. 2017. , Ažurirano: 02. 05. 2017.

U Velikoj Gorici i Jastrebarskom 27. su travnja održane prezentacije iz ciklusa skupova Ususret poduzetništvu koje u gradovima Zagrebačke županije zajednički organiziraju HGK – Komora Zagreb, Hrvatski zavod za zapošljavanje – Regionalni ured Zagreb, Hrvatska banka za obnovu i razvitak i Zagrebačka županija. Taj tematski skup namijenjen je poduzetnicima, obrtnicima, nezaposlenima, udrugama, predstavnicima medija i ostaloj zainteresiranoj javnosti, a predstavljen je novi paket mjera aktivne politike zapošljavanja Od mjere do karijere Hrvatskog zavoda za zapošljavanje, mjere i aktivnosti za poticanje poduzetništva i poljoprivrede u 2017. godini Zagrebačke županije, HBOR-ove mogućnosti financiranja i potpora poduzetnicima te usluge i aktivnosti Hrvatske gospodarske komore.

Okupivši oko pedeset sudionika skup u Velikoj Gorici otvorio je pročelnik velikogoričkog Upravnog odjela za poduzetništvo, investicije i fondove EU Domagoj Ilečić ističući poduzetničke prednosti tog kraja te mjere i aktivnosti koje Grad Velika Gorica provodi s ciljem poticanja razvoja obrtništva te malog i srednjeg poduzetništva. Korisnom je ocijenio ovu prezentaciju kao priliku da se dobije više informacija o uslugama nadležnih institucija. Usluge Razvojne agencije Grada Velike Gorice – VE-GO-RA predstavila je vršiteljica dužnosti njena ravnatelja Ana Radman.

U Jastrebarskom pred pedesetak poduzetnika, skup je pozdravio zamjenik gradonačelnika Stipe Bučar zahvalivši Komori Zagreb i ostalim institucijama na ovoj inicijativi, te naglasio da se na ovaj način institucije žele približiti korisnicima, ali i dobiti više informacija o konkretnim problemima i potrebama lokalnih poduzetnika. Voditelj Odsjeka za ekonomski razvoj Jastrebarskog Zdravko Režek predstavio je potpore koje Grad Jastrebarsko nudi poljoprivredi, obrtništvu te malom i srednjem poduzetništvu.

Prezentacije održane na skupovima možete pronaći u pratećim dokumentima na ovoj stranici.