Održana treća sjednica Gospodarskog vijeća Komore Zagreb

Objavljeno: 28. 09. 2016. , Ažurirano: 30. 09. 2016.

Gospodarsko vijeće Komore Zagreb održalo je svoju treću sjednicu u srijedu, 28. rujna.

Viši stručni suradnik u Odjelu za EEN i EU programe i fondove potpore za mala i srednja poduzeća Sektora za međunarodne poslove Igor Bobek predstavio je natječaj Kompetentnosti i razvoj malih i srednjih poduzeća (MSP).

Cilj je natječaja ojačati konkurentnost MSP-a stvaranjem i proširenjem kapaciteta za razvoj procesa, roba i usluga, održavanjem i povećanjem zaposlenosti, dodane vrijednosti, prodaje na inozemnim tržištima i usvajanjem novih rješenja i tehnologija. Bespovratna sredstva dodjeljivat će se putem trajno otvorenog Poziva na dostavu projektnih prijava s rokom do 31. prosinca ove godine, odnosno do iskorištenja raspoloživih sredstava u ukupnoj vrijednosti 867 milijuna kuna. Najniža vrijednost potpore, odnosno najniži iznos bespovratnih sredstava koji se može dodijeliti pojedinom projektu iznosi 300 tisuća kuna. Tajnica Centra za mirenje pri HGK Centra za mirenje pri HGK predstavila je njihovu djelatnost, dok je usluge Stalnog arbitražnog sudišta pri HGK, odnosno arbitražni postupak u praksi Stalnog arbitražnoga sudišta s osvrtom na Zagrebačka pravila 2015. i ubrzani arbitražni postupak, predstavila tajnica tog sudišta Andreja Čavlina.