Predstavnici Županijske komore Split u posjetu Gradu Sinju

Objavljeno: 04. 12. 2017. , Ažurirano: 11. 12. 2017.

Na sastanku održanom 4. prosinca u Gradu Sinju direktorica ŽK Split Vesna Friedl sa suradnicima razgovarala je s gradonačelnicom Sinja Kristinom Križanac i njenim zamjenikom Denisom Glavanom o mogućnostima suradnje radi daljnjeg gospodarskog razvoja Sinja.

Uvodno su predstavljena gospodarska kretanja i poslovanje trgovačkih društava sa sjedištem u Sinju u 2016. godini te usporedba s 2015. godinom. Ohrabruju pozitivni trendovi, pri čemu se ističe povećanje broja tvrtki, broja zaposlenih te pozitivnog neto konsolidiranog financijskog rezultata.

Razgovaralo se i o Gospodarskoj zoni Kukuzovac, uvrštenoj na Kartu investicijskog potencijala koju vodi HGK, na kojoj se nalaze one zone koje su u mogućnosti pružiti visoku razinu spremnosti za prihvat investitora.

Predstavnici HGK upoznati su s projektima koji su preduvjet i polazišna točka razvoja Grada Sinja i Cetinskog kraja, posebno turizma temeljenog na vjerskim i kulturnim znamenitostima, kao i na prirodnim ljepotama sinjskog kraja. Riječ je o projektima Sinj u sridu, Staza Gospi Sinjskoj te daljnjem razvoju biciklističkih staza. Turistički pokazatelji su u porastu, a uz najavljeno povećanje smještajnih kapaciteta praćeno osmišljenim sadržajima, valja očekivati da će se postojeći trend nastaviti i u budućnosti.

Kako je porast gospodarskih aktivnosti i kvalitetno poduzetničko okružje zajednički interes Grada Sinja i HGK – Županijske komore Split, dogovorena je konkretna suradnja održavanjem edukativnih radionica. Na njima će se poslovnim subjektima i svima zainteresiranima predstaviti mogućnosti koje se pružaju za unaprjeđenje poslovanja, ponajprije u sektorima turizma i poljoprivrede.