Dominika Bratić, Sonja Holocher - Ertl, Mladen Križaić, Matija Posavec
Izvor: Međimurska županija

Predstavnice Austrijskog ureda za vanjsku trgovinu u Međimurskoj županiji

Objavljeno: 06. 02. 2017. , Ažurirano: 06. 02. 2017.

U petak, 3. veljače, u službenom posjetu Međimurskoj županiji boravila je direktorica Austrijskog ureda za vanjsku trgovinu u Hrvatskoj Sonja Holocher-Ertl. Tom prigodom sastala se sa svojim domaćinom, županom Međimurske županije Matijom Posavcem s kojim je u Maloj vijećnici odradila radni sastanak o daljnjoj suradnji austrijskih tvrtki s Međimurskom županijom.

Sonja Holocher-Ertl pohvalila je investicijsku klimu i okruženje u Međimurju, a istog su mišljenja i tvrtke koje već posluju u Međimurju. Predsjednik ŽK Čakovec Mladen Križaić potvrdio je dobru suradnju međimurskih i austrijskih tvrtki koje su bilježile pozitivne trendove u vanjskoj trgovini i u vrijeme recesije te da će se poduzeti sve aktivnosti kako bi se suradnja intenzivirala i proširila.

Sastanku su prisustvovale i suradnice direktorice Austrijskog ureda za vanjsku trgovinu u Hrvatskoj Dominika Bratić i Sanja Kulenović te direktorica Regionalne razvojne agencije Međimurje REDEA Sandra Polanec Marinović, pročelnik Upravnog odjela za gospodarske djelatnosti Darko Radanović i direktorica Hrvatske gospodarske komore - Županijske komore Čakovec Dijana Krnjak.