Predstavljanje Progress tržišta, platforme za financiranje malih i srednjih tvrtki putem Zagrebačke burze

Objavljeno: 07. 02. 2018. , Ažurirano: 14. 02. 2018.

Hrvatska gospodarska komora i Zagrebačka burza organiziraju predstavljanje Progress tržišta, platforme za financiranje malih i srednjih tvrtki putem Zagrebačke burze, koje će se održati u srijedu, 14. veljače, u 10 sati u Vijećnici Hrvatske gospodarske komore na Rooseveltovom trgu 2.

Hrvatska mala i srednja poduzeća, iako čine većinu svih privatnih privrednih subjekata u zemlji te zapošljavaju najviše djelatnika, još uvijek nisu dosegnula razinu prije krizne 2008. godine.

Zbog znatno otežanog pristupa financiranju, uključujući pristup kapitalu i kreditnim instrumentima, mala i srednja poduzeća u Hrvatskoj još uvijek nisu dosegnula razinu na kojoj su bila prije 2008. godine, odnosno prije ekonomske krize unatoč tomu što su u samom vrhu EU u stvaranju dodane vrijednosti.

Zato je Zagrebačka burza za sva poduzeća koja se nalaze u fazi intenzivnog razvoja i imaju potrebu za financiranjem osmislila trgovinsku platformu Progress kao dio svoje razvojno orijentirane strategije kojoj je cilj na hrvatskom tržištu stvoriti uvjete koji kompanijama u svim fazama rasta mogu osigurati potreban kapital te na taj način pridonijeti stvaranju pozitivnog okružja za poduzetnike, gospodarski rast i zaposlenost. Progress može omogućiti poduzećima priliku za rast prikupljanjem sredstava bez obveze povrata i prodaje većinskog udjela, uz širenje baze investitora, a time bi se poduzećima osigurala i veća vidljivost prema investicijskoj javnosti te lakši eventualni plasman novih financijskih instrumenata.

Sudjelovanje je bez naknade, uz prethodnu prijavu putem online prijavnice u nastavku. Očekivano trajanje prezentacije je do 11 sati.

Ako imate pitanja o Progress tržištu na koja biste htjeli dobiti odgovor na predstavljanju, pošaljite ih do 9. veljače na adresu progress@zse.hr.