Marina Borić, Ivana Teklić -ZUZ
Izvor: HGK
Autor: ŽK Vž

U ŽK Varaždin predstavljena nacionalna kampanja STOP ozljedama na radu

Objavljeno: 28. 02. 2017. , Ažurirano: 08. 03. 2017.

Zavod za unapređenje zaštite na radu i Hrvatska gospodarska komora – Županijska komora Varaždin organizirali su u utorak, 7. ožujka, u Varaždinu predstavljanje Nacionalne kampanje STOP ozljedama na radu 2016.-2018.

Cilj je nacionalne kampanje STOP ozljedama na radu 2016.-2018. podizanje svijesti o značaju sprečavanja rizika na radnim mjestima, o potrebi za uključivanjem zaštite na radu u strateške i operativne planove poslovanja, o pozitivnim učincima smanjivanja ozljeda na radu, profesionalnih bolesti, drugih bolesti u vezi s radom, izostanaka s rada i s tim povezanih troškova.

Na ovom skupu predstavljeni su pokazatelji o stanju zaštite na radu na nacionalnoj i županijskoj razini te se sudionike informiralo o načinu sudjelovanja u provedbi Nacionalne kampanje. Prezentaciju kampanje održale su Marina Borić i Ivana Teklić, više stručne savjetnice u Službi zaštite na radu, ovlaštenja, nadzora i analize Zavoda za unapređenje zaštite na radu.

Svi ostali detalji u vezi sa sadržajem prezentacije i kontakti Zavoda za unapređenje zaštite na radu mogu se pronaći u prezentaciji.