Izvor: HGK - ŽK Virovitica

Predstavljanje Hrvatsko-mađarskog rječnika i Znanstvenog zavoda Hrvata u Mađarskoj

Objavljeno: 30. 10. 2017. , Ažurirano: 30. 10. 2017.

Gradska knjižnica i čitaonica u Virovitici u petak 27. listopada, u suorganizaciji s Hrvatskom gospodarskom komorom – Županijskom komorom Virovitica, u prigodi obilježavanja 25. obljetnice uspostave mađarsko-hrvatskih diplomatskih odnosa, organizirala je predstavljanje Hrvatsko-mađarskog rječnika Ernesta Barića i Janje Prodan, a predstavljanje Znanstvenog zavoda Hrvata u Mađarskoj i promociju njihovih izdanja Stjepan Blažetin.

DSC00820.jpgIzvor: HGK – ŽK Virovitica

Uvodno su govorili Hrvoje Belobrk, informator Studijsko-znanstvenog odjela Gradske knjižnice i čitaonice, i Ivan Slamić, predsjednik Hrvatske gospodarske komore – Županijske komore Virovitica.

Ovaj veliki rječnik, izdan u nakladi Izdavačke kuće Croatica, obogaćen je terminima iz poslovnog života i ima 35.000 natuknica.

Događaju su prisustvovali predstavnici poslovne zajednice i građani iz županije Somogy i Barany iz Mađarske i Bjelovarsko-bilogorske i Virovitičko-podravske županije.

Rječnik je promoviran 24. listopada Pečuhu, a bit će predstavljen 3. studenoga u Koprivnici.

Na kraju predstavljanja autori su, Gradskoj knjižnici i čitaonici, darovali "Hrvatsko-mađarski rječnik" i ostala izdanja Zavoda.