Predavanje o digitalnom obilježju Industrije 4.0 u ŽK Zadar

Vrijeme održavanja: 17.05.2017.

U organizaciji Županijske komore Zadar i Sektora za industriju i IT, Odjela za tehnološki razvoj i IT Hrvatske gospodarske komore, u ŽK Zadar je 17. svibnja održano predavanje Digitalno obilježje Industrije 4.0.

Emil Perić, voditelj Odjela za tehnološki razvoj i IT HGK, predstavio je Poslovno-znanstveni klub, koji je osnovan radi unapređivanja poslovne suradnje akademske zajednice i gospodarstva. Cilj je te suradnje povećanje domaće proizvodnje, zaposlenosti i izvoza temeljenih na novim proizvodima, povećavanju ekonomske aktivnosti nacionalne ekonomije i pune zaposlenosti svih sudionika domaćeg stvaralaštva. Klub stavlja naglasak na jačanje suradnje znanosti i gospodarstva, koje bi na taj način povećalo konkurentnost na jedinstvenom tržištu Europske unije. Uz pomoć znanosti, u relativno kratkom roku moguće je restrukturirati hrvatsko gospodarstvo i državu. Naprotiv, ignoriranje znanosti imalo bi pogubne učinke za budući razvoj našega gospodarstva.

• Dinko Basioli Viši stručni suradnik Tel: +385 23 643 191 Email: dbasioli@hgk.hr