U ŽK Osijek držana druga radionica Google Digitalna garaža

Objavljeno: 13. 11. 2017. , Ažurirano: 24. 11. 2017.

U Županijskoj komori Osijek je 23. studenoga održana druga besplatna interaktivna radionica u sklopu programa Google Digitalna garaža koji se provodi u partnerskoj suradnji Hrvatske gospodarske komore i Otvorenog učilišta Algebra.

Na radionici koju je vodila predavačica Marija Renić iz Otvorenog učilišta Algebra male i srednje tvrtke su mogle steći praktična znanja i uvid u to kako im korištenje interneta može pomoći u njihovom poslovanju. Danas svaka tvrtka, bez obzira na veličinu, ima mogućnost pristupa globalnom tržištu. Poduzetnicima je pojašnjen sustav digitalnog marketinga, na koji način digitalne tehnologije mogu koristiti za svoje poslovanje, unaprijediti svoje poslovanje i naučiti kako se dalje usmjeravati te kako pronaći informacije koje će im omogućiti da svoje poslovanje podignu na višu razinu.

Europska komisija procjenjuje da će do 2020. godine 825.000 radnih mjesta ostati nepopunjeno jer osobe neće imati odgovarajuću razinu digitalnih vještina. U skoroj budućnosti 90% radnih mjesta će zahtijevati neku razinu digitalnih vještina. Da bi uspjeli u novoj digitalnoj eri, treba potaknuti lokalno poduzetništvo i razvijati digitalne vještine kako bi se iskoristio puni potencijal internetskih alata.