Izvor: pixabay

Pozivamo tvrtke na predavanje o poslovanju na stranim tržištima

Objavljeno: 06. 02. 2018. , Ažurirano: 28. 02. 2018.

Županijska komora Osijek u suradnji sa Sektorom za međunarodne poslove i EU te Odjelom za poslovne informacije Hrvatske gospodarske komore organizira  predavanje o međunarodnom poslovanju s naglaskom na izvoz koje će biti održano u ponedjeljak, 26. veljače, u 12 sati u Županijskoj komori Osijek, na adresi Europske avenije 13.

Predstavnici Sektora za međunarodne poslove i EU te Odjela za poslovne informacije poduzetnicima će pružiti okvir i pojasniti osnovne pojmove međunarodnog poslovanja. Na primjerima iz prakse i najčešćim upitima članica objasnit će osnovne procedure i informirati ih o dokumentima potrebnim u međunarodnom poslovanju te o korisnim online bazama.

Pojasnit će razliku poslovanja na tržištu EU i izvan njega, uputiti ih na mogućnosti lakšeg poslovanja korištenjem važećih trgovinskih sporazuma te na primjerima približiti iskustva izvoza na daleka treća tržišta.

Prisutnima će, također, predstaviti usluge koje Hrvatska gospodarska komora nudi kao pomoć u međunarodnom poslovanju te planirane aktivnosti komore u narednom razdoblju.

Predavanje je besplatno, a sudjelovanje je potrebno prijaviti putem online prijave koja se nalazi u nastavku ovog teksta. Rok prijave je 23. veljače.