Poziv za ulazak u Poduzetnički inkubator HGK – ŽK Split za poduzetnice-početnice

Objavljeno: 12. 07. 2016. , Ažurirano: 26. 08. 2016.

Hrvatska gospodarska komora Županijska komora Split objavljuje JAVNI POZIV za ulazak u Poduzetnički inkubator HGK Županijske komore Split za poduzetnice-početnice.

Hrvatska gospodarska komora Županijska komora Split objavljuje JAVNI POZIV za ulazak u Poduzetnički inkubator HGK Županijske komore Split za poduzetnice-početnice.

HGK je jedan od sudionika provedbe nacionalne Strategije razvoja ženskog poduzetništva 2014.-2020. i pripadajućeg Akcijskog plana, koji između ostalih aktivnosti predviđaju osnivanje poduzetničkih inkubatora za potrebe poduzetništva žena.

Također, Razvojna strategija Splitsko-dalmatinske županije među razvojnim potrebama navodi ”izgradnju i razvoj poduzetničke infrastrukture kroz osnivanje poduzetničkih centara i poduzetničkih inkubatora na području županije te njihovo institucionalno jačanje.”

U skladu s navedenim i s ciljem davanja doprinosa razvoju ženskog poduzetništva u županiji u HGK Županijskoj komori Split se pokreće poduzetnički inkubator za poduzetnice-početnice.

Predmet Javnog poziva je davanje na korištenje opremljenih uredskih prostora u ŽK Split poduzetnicama-početnicama.

Zahtjev za ulazak u Poduzetnički inkubator mogu podnijeti poduzetnice-početnice:

-  koje su u tekućoj godini osnovale ili će osnovati trgovačko društvo
-  koje imaju 100% vlasničkog udjela ili većinski udio u tvrtki, te su u njoj zaposlene
-  sjedište čije tvrtke je na području Splitsko-dalmatinske županije

Prioritet za ulazak u Poduzetnički inkubator imat će podnositeljice koje:

-  obavljaju djelatnosti u skladu s razvojnim potrebama iz Razvojne strategije Županije
-  obavljaju djelatnost koja nije, ili je slabo zastupljena na području Županije
-  obavljaju djelatnost koja olakšava poslovanje ženama poduzetnicama
-  razvijaju novi proizvod/uslugu

Poduzetnički inkubator omogućuje vrijeme inkubacije tvrtki na tri godine.

Na raspolaganju su četiri poslovna prostora namijenjena uredskom poslovanju u zgradi HGK Županijske komore Split, Obala Ante Trumbića 4, na petom katu, i to:

Ured br. 1 površine 32 m²
Ured br. 2 površine 9,5 m²
Ured br. 3 površine 13 m²
Ured br. 4 površine 9,5 m²

Cijena najma uredskih prostora po četvornom metru, s uračunatim režijama, iznosi 60,00 kuna, a postotak plaćanja po godinama inkubacije je sljedeći: prve godine oslobođeno plaćanja (0%), druge godine 50%, treće godine 100%.

godina Cijena m²/mjesečno
(uključene režije)
1. godina 0,00 kn
2. godina 30,00 kn
3. godina 60,00 kn

Ostale beneficije za poduzetnice u Poduzetničkom inkubatoru ŽK Split su:

-  besplatno korištenje dvorana za sastanke s pripadajućom opremom
-  besplatno korištenje širokopojasnog brzog bežičnog interneta za osnovno uredsko poslovanje
-  savjetodavna i organizacijska pomoć uz mentorstvo od strane HGK i Hrvatske udruge poslovnih žena Krug Ogranak Split
-  predstavljanje korisnica na portalu ŽK Split
-  mogućnost korištenja usluga tajništva, fotokopirnog aparata, printera, faxa

Podnositeljice zahtjeva dužne su dostaviti:

-  popunjeni obrazac Zahtjeva
-  *dokaz o registraciji (izvod iz registra Trgovačkog suda), ne stariji od 30 dana
-  kratki poslovni plan tvrtke

*za već registrirane

Obrazac Zahtjeva može se podići u HGK Županijskoj komori Split, Obala A. Trumbića 4, 21000 Split ili na ovom linku.

Zahtjevi se primaju do popune prostora u Poduzetničkom inkubatoru ŽK Split.

Zahtjevi se dostavljaju u zatvorenoj omotnici na adresu: HGK Županijska komora Split, Obala Ante Trumbića 4, 21000 Split, s naznakom: ”Javni poziv – Poduzetnički inkubator za poduzetnice-početnice”.

Dodatne informacije mogu se dobiti u HGK Županijskoj komori Split na tel. 321-101 ili na e-mail: sprkic@hgk.hr.