Izvor: HGK

Poslovna konferencija s predstavnicima uprave grada Hangzhoua

Objavljeno: 23. 10. 2017. , Ažurirano: 23. 10. 2017.

Komoru Zagreb je 20. listopada posjetila delegacija kineskog grada Hangzhoua. U ime Komore Zagreb visoku delegaciju Hangzhoua pozdravila je Davorka Car istaknuvši da Komora Zagreb aktivno sudjeluje u uspostavljanju partnerskih odnosa s kineskim komorama i njihovim članicama te kako je naša želja povećanje plasmana hrvatskih roba na kinesko tržište, uzimajući u obzir prednosti za poslovanje kineskih tvrtki u ovom dijelu Europe. Kineskom poslovnom izaslanstvu predstavljeni su i gospodarski potencijali Hrvatske i mogućnosti za nova ulaganja.

Skupu se obratio i Ying Lidanom, zamjenik direktora u gradskoj upravi Hangzhoua, istaknuvši velike potencijale grada Hangzhoua kao glavnog grada pokrajine Zhejiang, koja je jedna od gospodarski najrazvijenijih pokrajina u Kini. Također, pokazao je zanimanje za suradnju i unapređivanje poslovnih odnosa s Hrvatskom.

Hangzhoua je grad od oko 9 milijuna stanovnika, poznat u povijesti kao glavni grad južne Song dinastije, a danas je poznat po proizvodnji elektroničke opreme, strojeva, kućanskih aparata te prehrambenih proizvoda.