Izvor: HGK

Posjeta tvrtki Boxmark Leather d.o.o u Varaždinu

Objavljeno: 29. 06. 2016. , Ažurirano: 03. 07. 2016.

Predstavnice Hrvatske gospodarske komore iz Sektora za industriju i IT Gordana Pehnec Pavlović i Jagoda Divić posjetile su tvrtku Boxmark Leather d.o.o u Slobodnoj zoni u Varaždinu 3. svibnja

Tvrtka Boxmark Leather d.o.o je hrvatska tvrtka koja je član švicarske grupacije Boxmark World Leather, jednog od najvećih proizvođača visokovrijednih koža, kožnih krojnih dijelova, navlaka za sjedala i tapeciranih dijelova osobnih vozila za svjetsku autoindustriju, a u Hrvatskoj posluje već 13 godina. Započeli su s radom sa samo sedam zaposlenika, a danas ih imaju 2900. Rad na kožnim navlakama za Porsche i Bentley, Audi, Mercedes, BMW, McLaren, Smart i VW danas obavljaju u proizvodnim pogonima na 30.000 kvadrata najsuvremenije tvornice u branši na svijetu. U jednom danu proizvede se kožnih navlaka za oko 1200 automobila, točno 200.000 komada kožnih krojnih dijelova. Posluju na dvije  lokacije u Varaždinu i  Slavonskim brodu te ukupno broje skoro 4000 zaposlenih.

Gospodin Tomislav Cesarec upoznao je predstavnike Hrvatske gospodarske komore s cijelim procesom proizvodnje i načinom rada i upravljanja proizvodnjom, razvojem tehnologije proizvodnje te  svim razvojnim fazama nastajanja visoko kvalitetnog proizvoda koji Boxmark Leather d.o.o izrađuje.