Posjet predsjednika Privredne komore Crne Gore Komori Zagreb

Objavljeno: 03. 03. 2017. , Ažurirano: 06. 03. 2017.

Predsjednik Komore Zagreb Zlatan Fröhlich 2. ožujka primio je predsjednika Privredne komore Crne Gore Velimira Mijuškovića sa suradnicima te im predstavio glavne aktivnosti Komore Zagreb.

U sklopu tog susreta razmijenjena su iskustva o radu dviju komora, osobito u pogledu usluga koje pružaju svojim članicama, kao i sudjelovanja u radu raznih asocijacija. Predsjednik Fröhlich predstavio je rad Udruženja ERUSRS-a, asocijacije temeljene na Protokolu o suradnji 16 gospodarskih komora s područja sliva rijeke Save iz  Bosne i Hercegovine, Slovenije, Srbije i Hrvatske, dok je predsjednik Mijušković naglasio izvrsnu suradnju s hrvatskim regionalnim komorama članicama Jadransko-jonske inicijative. Govorilo se i o sudjelovanju komora u pripremi određenih zakona, pa je tako predsjednik Mijušković naglasio kako hrvatski Zakon o javnoj nabavi služi kao dobar primjer u izradi sličnoga u Crnoj Gori. Među ostalim, naglasio je i važnost postojanja Odbora za privredno gospodarstvo pri Privrednoj komori Crne Gore koji čine osobe iz javne uprave i predstavnici gospodarstva, a čije djelovanje pridonosi stabilnosti i jačanju gospodarstva.

Obostrano je zaključeno da ima različitih mogućnosti za buduću poslovnu suradnju hrvatskih i crnogorskih gospodarstvenika, kao i daljnje poticanje razvoja turizma te organizaciju poslovnih delegacija.
Ukupna je robna razmjena između Hrvatske i Crne Gore u prvih deset mjeseci prošle godine iznosila 141 milijun eura, od čega je hrvatski izvoz dosegao 137 milijuna eura, dok je uvoz iznosio 4 milijuna eura.