Izvor: Shutterstock

Petar Jocić, vlasnik i direktor tvrtke Apel tours commerce d.o.o., Vukovar

Objavljeno: 20. 09. 2015. , Ažurirano: 17. 02. 2020.

Uvijek može bolje, ali komunikacija je dobra

Već dugi niz godina surađujemo s HGK-om, i to županijskim komorama Vukovar i Zagreb. Kako se bavimo prijevozom, u radu su nam potrebne dozvole za međunarodni prijevoz robe koje smo uvijek podizali u Vukovaru i rješavali problematiku u vrlo kratkom vremenu, jer nam je Komora blizu.

Bili smo i na dosta seminara, predavanja i edukacija vezanih za naše ukupno poslovanje, i to iz različitih područja koja su nas zanimala (porezni sustav, kreditne linije i pomoć poduzetnicima, tahograf...). Predavanja su besplatna i vrlo korisna, te organizirana najčešće u Vukovaru ili Osijeku, što je nama odgovaralo.

Komora nam redovito šalje obavijesti i informacije, i one opće, i one specijalizirane za našu djelatnost. Mislimo da je potrebno još više osnažiti komunikaciju s najmanjim poduzetnicima i što je moguće više im olakšati poslovanje.

Ukupno govoreći, mišljenja smo da uvijek može bolje, pa se uz dobru komunikaciju s Komorom mogu olakšati postupci dobivanja dozvola. Naime, da bismo dobili dozvole, po koje moramo ići u Ministarstvo u Zagreb, moramo izdvojiti cijeli dan, a nepotrebno je spominjati kako to za sobom povlači i izostanak jedne osobe s posla i troškove vezane za put.

Edukacije koje organizira Komora korisne su nam i potrebne - toga nikad dosta, jer su promjene stalne.