Osnovana Strukovna skupina autoškola Komore Zagreb

Objavljeno: 21. 02. 2017. , Ažurirano: 22. 02. 2017.

Strukovna skupina autoškola HGK – Komore Zagreb održala je svoju osnivačku sjednicu u ponedjeljak, 20. veljače, u Komori Zagreb.

Predsjednik Komore Zagreb Zlatan Fröhlich kratko je predstavio usluge HGK i pozvao sve prisutne na aktivno sudjelovanje u komorskim aktivnostima.

Sudionici sjednice jednoglasno su usvojili Poslovnik Strukovne skupine te su za predsjednika izabrali Hrvoja Štrka (Imkom d. o. o.), a Petra Matića (Capitol Hill d. o. o.) za njegova zamjenika.

Inače, Strukovna skupina osnovana je na inicijativu predstavnika autoškola, prema uzoru na druge županijske komore (Pula, Split, Osijek), s ciljem zastupanja zajedničkih interesa članica u Strukovnom udruženju autoškola HGK, koje će se ustrojiti 27. veljače. Udruživanjem unutar HGK steći će se uvjet za pregovore s nadležnim institucijama, što će pridonijeti izradi zakona i propisa koji se izravno odnose na rad autoškola. Stoga su dogovorili da će predstavnici Strukovne skupine Udruženju autoškola predstaviti svoje prijedloge i stajališta u vezi s nacrtom Zakona o sigurnosti prometa na cestama i zatražiti sudjelovanje u radnoj skupini koja pri MUP-u priprema taj Zakon.