Okruglim stolom obilježen Europski dan poslodavaca

Objavljeno: 16. 11. 2017. , Ažurirano: 27. 11. 2017.

U HGK – Županijskoj komori Koprivnica 23. studenoga održan je okrugli stol Mjere aktivne politike zapošljavanja u aktivaciji i razvoju domaće radne snage. Organizator okruglog stola je Područni ured Križevci HZZ-a u suradnji s Hrvatskom gospodarskom komorom – Županijskom komorom Koprivnica i Hrvatskom obrtničkom komorom, Obrtničkom komorom Koprivničko-križevačke županije.

Ovim događajem obilježen je Europski dan poslodavaca radi informiranja poslodavaca, nezaposlenih osoba i partnerskih institucija o paketu mjera aktivne politike zapošljavanja Od mjere do karijere, s posebnim naglaskom na obrazovne mjere.

Okruglom stolu prisustvovali su i zamjenica gradonačelnika Koprivnice Melita Samoborec, ravnateljica Razvojne agencije Podravine i Prigorja PORA Melita Birčić, tajnik Obrtničke komore Koprivničko-križevačke županije Božo Barać, predstavnici institucija, predstavnici obrazovnih institucija, komora, nezaposlene osobe te 15 poslodavaca.

Na kraju predavanja razvila se diskusija, poslodavci su imali pitanja o korištenju mjere osposobljavanja na radnom mjestu, korisnici potpora za samozapošljavanje posebno su pohvalili napore i pomoć Zavoda u realizaciji poslovne ideje i otvaranju poslovnog subjekta.

Naglašena je potreba usklađivanja obrazovnog sustava s tržištem rada te je posebno istaknuto da je potrebno intenzivirati rad na osvješćivanju nezaposlenih osoba za uključivanje u mjere obrazovanja koje organizira Zavod te mijenjati predrasude o pojedinim zanimanjima kao manje vrijednima.