Objavljeno: 23. 11. 2016. , Ažurirano: 03. 02. 2017.

Na marginama ministarskog sastanka zemalja uključenih u Proces za suradnju u Jugoistočnoj Europi (SEECP) koji se u organizaciji  Ministarstva gospodarstva, poduzetništva i obrta RH i Regionalnog centra za razvoj poduzetničkih kompetencije zemalja Jugoistočne Europe (SEECEL) održava 2. prosinca 2016. u Zagrebu pod nazivom Konkurentnost i rast MSP-ova – Zagreb povelja o cjeloživotnom poduzetničkom učenju, Hrvatska gospodarska komora dan ranije, 1. prosinca organizira Okrugli stol o strukovnom obrazovanju i ulozi komora u promociji dualnog obrazovanja.

HGK je unatrag nekoliko godina izuzetno aktivna u podizanju svijesti među raznim dionicima o važnosti izmjene postojećeg sustava obrazovanja te većem uključivanju gospodarstvenika u obrazovanje mladih s ciljem stvaranja kvalitetne i tržištu rada prilagođene radne snage. O tome kakva je situacija u ostalim susjednim zemljama i što pojedine komore rade u tom pogledu bit će govora na Okruglom stolu koji će okupiti primarno predstavnike gospodarskih komora te institucija nadležnih za strukovno obrazovanje. Očekujemo i sudjelovanje predstavnika Europske komisije.

Ovo događanje odvija se neposredno pred prvi Europski tjedan vještina stečenih u strukovnom obrazovanju i osposobljavanju (eng. European Vocational Skills Week 2016) čime se i Hrvatska gospodarska komora aktivno uključila u obilježavanje ovog događaja.

Vrijeme Aktivnost
01.12.2016
13:00 - 13:15 uvodna obraćanja
13:15 - 14:30 obrazovanje s europske perspektive - situacija u EU i zemljama SEECP-a