Ministrica Dalić u ŽK Zadar predstavila Akcijski plan za administrativno rasterećenje gospodarstva

Objavljeno: 19. 01. 2017. , Ažurirano: 27. 01. 2017.

U ponedjeljak, 23. siječnja, Županijska komora Zadar, u suradnji s Ministarstvom gospodarstva, poduzetništva i obrta, održala je okrugli stol na kojem je potpredsjednica Vlade RH i ministrica gospodarstva, poduzetništva i obrta Martina Dalić predstavila Akcijski plan za administrativno rasterećenje gospodarstva. Skupu je, uz predstavnike regionalne i lokalne samouprave, nekoliko institucija i Sveučilišta u Zadru te saborskih zastupnika iz Zadarske županije, prisustvovalo sedamdesetak gospodarstvenika.

Okrugli stol otvorili su predstavnici Hrvatske gospodarske komore: Dario Jurin, predsjednik ŽK Zadar u uvodnom obraćanju gospodarstvenicima osvrnuo se na dobre rezultate gospodarstva Zadarske županije, apostrofirajući razinu zaposlenosti, koja nikad nije bila veća nego u 2016. godini, zatim je skup pozdravila i Mirjana Čagalj, potpredsjednica HGK za graditeljstvo, promet i veze.

Potpredsjednica Vlade predstavila je Akcijski plan kojem je cilj u 104 konkretne mjere za osam područja regulative, financijski i vremenski rasteretiti gospodarstvenike od prekomjerne administracije. Gospodarstvenici su uvelike iskoristili ponuđenu mogućnost i upoznali potpredsjednicu sa svojim svakodnevnim problemima u poslovanju, zatražili pomoć u rješavanju prepreka ili ponudili konkretna rješenja i prijedloge za poboljšanja. Potpredsjednica Dalić pomno je saslušala sva pitanja i prijedloge te se aktivno uključila u raspravu i razmjenu mišljenja s gospodarstvenicima. Jurin je dostavio potpredsjednici Vlade i sva prethodno zaprimljena brojna pitanja gospodarstvenika za koje nije bilo vremena da se rasprave na samom skupu.IMG_20170123_104548.jpg