Forum predsjednika Ekonomske regije u slivu rijeke Save: Komora Zagreb predsjedava radnom skupinom izvoznika

Objavljeno: 27. 10. 2016. , Ažurirano: 07. 11. 2016.

U Beogradu su se 24. listopada susreli predsjednici 17 regionalnih komora iz Slovenije, Hrvatske, BiH i Srbije na dvadesetoj sjednici Foruma predsjednika Ekonomske regije u slivu rijeke Save. U ime Komore Zagreb na skupu su sudjelovali predsjednik Zlatan Fröhlich i zamjenik predsjednika Gospodarskog vijeća Komore Zagreb i direktor Ivanićplasta Vitomir Klasić.

Na sastanku je predsjedanje Forumom u idućemu dvogodišnjem razdoblju od Područne privredne komore Banje Luke preuzela Privredna komora Beograda. Predsjednik Privredne komore Beograda Milivoje Miletić  predstavio je program rada u kojem je poseban naglasak na aktivnostima više radnih skupina koje će se baviti različitim gledištima gospodarskog razvoja i suradnje na području komora u slivu rijeke Save. Komora Zagreb preuzela je koordinaciju radne skupine izvoznika te će predložiti konkretne aktivnosti oko povezivanja i zajedničkih aktivnosti izvoznika s područja regionalnih komora i članica savske regije. Predsjedanje radnom skupinom preuzeo je Vitomir Klasić.

Na Beogradskim investicijskim danima koje su ove godine drugi put organizirali Grad Beograd i Privredna komora Beograda, bilo je više od 300 sudionika, predstavljen je veći broj investicijskih projekata s područja Beograda i okolice. Na marginama skupa sastali su se gradonačelnik Beograda Siniša Mali i Zlatan Fröhlich te Vitomir Klasić, kada su dali potporu povezivanju gospodarstvenika Beograda i Zagreba te zajedničkom predstavljanju potencijalnim ulagačima u savskoj regiji.