Izvor: HGK

Održan Okrugli stol o osiguranju i otkupu potraživanja te povoljnijim izvorima financiranja

Objavljeno: 22. 03. 2017. , Ažurirano: 22. 03. 2017.

U organizaciji Sektora za financijske institucije, poslovne informacije i ekonomske analize Hrvatske gospodarske komore i Komore Zagreb, u Zagrebu je 21. ožujka održan okrugli stol Osiguranje i otkup potraživanja i povoljniji izvori financiranja

Predstavnici su Udruženja osiguravatelja HGK, Udruženja faktoring društava HGK te Hrvatske banke za obnovu i razvitak, okupljenim gospodarstvenicima prezentirali modele rješavanja problema u vezi s likvidnošću i naplatom potraživanja koji im mogu olakšati svakodnevno poslovanje, smanjiti rizike u poslovanju te povećati ukupnu konkurentnost.

Publika; Izvor: HGK

Ksenija Sanjković iz Hrvatskoga kreditnog osiguranja i Goran Tolić iz Allianza Zagreb upoznali su nazočne s mogućnostima osiguranja naplate potraživanja te prednostima koje kreditno osiguranje donosi u poslovanju, osobito tvrtkama izvoznicima.

Ivan Vrljić iz Infinitum factoringa govorio je o ulozi faktoringa u većoj dostupnosti financiranja malog i srednjeg poduzetništva kratkoročnim financiranje putem otkupa domaćih i stranih nedospjelih potraživanja.

Osiguranje naplate domaćih i stranih potraživanja i mogućnosti financiranja putem HBOR-ovih kreditinih programa, prezentirale su Gabrijela Kupanovac i Jadranka Mršić Hebrang iz HBOR-a.

FullSizeRender.jpg

Sanja Šimić, Matija Vujević, Goran Tolić, Gabrijela Kupanovac; Izvor: HGK;

Nakon službenog dijela programa zainteresirani gospodarstvenici imali su priliku detaljnije se informirati o svim predstavljenim modelima, i to putem izravnih razgovora s predstavnicima financijskih institucija.

FullSizeRender1.jpg

B2B; Izvor:HGK

S obzirom na aktualnost teme i interes gospodarstvenika, Sektor za financijske institucije, poslovne informacije i ekonomske analize HGK planira ovaj okrugli stol organizirati i u drugim gradovima, u suradnji sa županijskim komorama.