Izvor: Pixabay

Neven Maštruko, direktor tvrtke ProVersa poslovne usluge d.o.o., Zadar

Objavljeno: 07. 10. 2015. , Ažurirano: 17. 02. 2020.

Nezamjenjiva uloga u udruživanju

Kao član uprave naše tvrtke, kako izravno tako i putem informacija dobivenih od čitava niza naših klijenata, mogu dosadašnji rad HGK (i to prvenstveno ŽK Zadar) ocijeniti uglavnom pozitivnim i korisnim.

Komora je bila na raspolaganju članovima (i ne samo članovima) upoznajući ih i educirajući ih na raznim područjima (nove tehnologije, organiziranje poslovanja i upravljanja, zaštita na radu, primjena novih propisa te mogućnost izjašnjavanja na prijedloge tih propisa...), ali kao najveću korist vidim angažman Komore u ostvarivanju dobrih kontakata lokalnih poduzetnika s HBOR-om, prvenstveno u realizaciji SAPARD i IPARD programa financiranja. Isti su kontakti u dobroj mjeri rezultirali uspješnim financiranjem pokretanja ili unapređenja gospodarskih poduhvata na području Zadarske županije, i to poglavito na području proizvodnje i poljoprivrede/ribarstva.

Uz navedeno, Komora je odigrala nezamjenjivu ulogu moderatora i kohezijskog faktora u udruživanju gospodarskih subjekata u potrebna strukovna udruženja.

Isto tako, nekim našim klijentima bili su od velike pomoći sajmovi na kojima su u organizaciji HGK prisustvovali ili sudjelovali, kako u zemlji tako i u inozemstvu. Pri tome je važno istaknuti ne samo organizaciju odlaska i putovanja, već i pomoć u komunikaciji s drugim sudionicima i posjetiteljima tijekom održavanja sajmova.