Mobilni tim ŽK Rijeka u posjetu tvrtki Manšped d.o.o.

U okviru aktivnosti mobilnih timova HGK, tim Županijske komore Rijeka u kojem su bili predsjednik Vidoje Vujić, viši stručni savjetnik Zlatko Mičetić i stručna suradnica Odsjeka za industriju, komunalno gospodarstvo, građevinu i energetiku Gabrijela Milin, 11. studenoga posjetio je tvrtku Manšped d. o. o. Direktor Željko Mandarić i voditelj prodaje Tomislav Bagarić predstavili su tvrtku.

Tvrtka Špedtrans World d. o. o. pokrenuta je 1992. godine kao obiteljska tvrtka za pružanje usluga cestovnog prijevoza. Manšped d. o. o. pokrenut je 2004. kao zasebno društvo koje se usredotočuje na cestovni prijevoz i logistiku, dok je Špedtrans World d. o. o. nastavilo s radom, stavljajući središte pozornosti na otpremničke usluge tj. usluge carinskog posredovanja.

Kao pružatelj logističkih usluga, tvrtka Manšped d. o. o. nastavila je s razvojem koje je započeo Špedtrans World te uz konstantno godišnje povećanje prihoda od 25-27% proširuje asortiman svojih logističkih usluga na organizaciju pomorskog prijevoza, skladištenje i distribuciju. Ovim pristupom osigurava cjelovito logističko rješenje svojim kupcima te individualan pristup svim korisnicima usluga.

Njihove usluge karakterizira:

• cestovni prijevoz  - s vlastitim voznim parkom s više od 180 vozila, tvrtka je svakodnevno u pokretu na europskim prometnicama
  • cestovni prijevoz  - distribucija - svakodnevno opslužuju svoje kupce na 1200 dostavnih mjesta, uz prosječno 560 dostava dnevno
  • pomorski prijevoz - organiziran na uvozu/izvozu preko luka Koper, Rijeka, Bar, Solun
  • usluge carinskog posredovanja - pružaju usluge carinskog posredovanja kod uvoza/izvoza/reexporta i carinskog smještaja tereta, za sve svoje kupce pri organizaciji pomorskog, željezničkog i cestovnog prijevoza

Danas se tvrtka Manšped d. o. o. nalazi među vodećim pružateljima logističkih usluga u regiji.

Predstavnici ŽK Rijeka članici su predstavili usluge i aktivnosti Hrvatske gospodarske komore te oblike buduće suradnje potencijalnim projektima koji bi se odnosili na multimodalni promet, posjete logističkim sajmovima u inozemstvu te izrazili spremnost na pružanje potpore u svim segmentima poslovanja tvrtke Manšped d. o. o.

• Gabrijela Milin Stručni suradnik Tel: + 385 51 209 172 Email: gmilin@hgk.hr
  • Zlatko Mičetić Viši stručni savjetnik Tel: +385 51 209 143 Email: zmicetic@hgk.hr