Mobilni tim Komore Zagreb posjetio Metus d. o. o.

HGK
Zlatan Fröhlich, Jurica Miličević i Zdravko Čizmar (s desna na lijevo)

Predsjednik Komore Zagreb Zlatan FröhlichZdravko Čizmar sastali su se 17. svibnja s Juricom Miličevićem, zamjenikom predsjednika Uprave tvrtke Metus d. o. o. Mobilni tim Komore Zagreb predstavio je tvrtki iz Svete Nedelje aktivnosti i usluge koje Hrvatska gospodarska komora nudi svojim članicama, pri čemu su istaknuli novije usluge, poput usluga Poduzetnik-izvoznik, Tenderi.hgk.hr, ali i one provjerene poput Registra poslovnih subjekata.
Miličević se zainteresirao za projekt Komore koji promiče strukovno učenje utemeljeno na radu – dualno obrazovanje. S obzirom na nedostatak radne snage u Metusovoj glavnoj djelatnosti ugradnje, modernizacije i servisiranja dizala te pokretnih stuba i traka, tvrtka je sama krenula u obrazovanje kadrova za vlastite potrebe.

Uz to, tvrtku Metus pozvali su da se aktivno uključi u pripremu Projekta ugradnje dizala u višestambene objekte, koji Komora Zagreb provodi u suradnji s Hrvatskom udrugom za dizala i Hrvatskom udrugom umirovljenika HP-a i HT-a.

Metus je tvrtka s 249 zaposlenih i podružnicama u Njemačkoj, Srbiji i BiH, a glavninu prihoda ostvaruje u zemljama EU.

• dr. sc. Zlatan Fröhlich predsjednik Komore Zagreb Tel: +385 1 460 6720 Email: zfrohlich@hgk.hr
  • Zdravko Čizmar viši stručni suradnik Tel: +385 1 460 6713 Email: zcizmar@hgk.hr