Izvor: HGK

Mladen Galeković, vlasnik i direktor tvornice parketa PPS Majur d.o.o., Kostajnički Majur

Objavljeno: 09. 10. 2015. , Ažurirano: 17. 02. 2020.

Nikako nisam zadovoljan prijedlogom novog Zakona o Hrvatskoj gospodarskoj komori budući sam kao gospodarstvenik s njom odlično surađivao godinama te sam se osobno uvjerio u važnost postojanja ove institucije čija se opstojnost i glavna uloga dovode u pitanja ovim zakonom. Najbolji oblik suradnje koji smo imali s HGK bio je kontinuirani nastup na specijaliziranim sajmovima u Njemačkoj, Španjolskoj i drugim zemljama putem kojih smo otvorili ne samo europska nego i dalja tržišta.

Hrvatska gospodarska komora okupila je drvnu industriju, povezala proizvođače s ministarstvima, Hrvatskim šumama i drugim institucijama te se zajednički radilo na rješavanju problematike s kojom smo se susretali. Bojim se da bi se novim načinom financiranja HGK izgubila upravo ta njezina samostalnost i mogućnost povezivanja različitih subjekata u gospodarstvu