Izvor: HGK

Milan Božić, direktor tvrtke Ribnjačarstvo Poljana d.d., Kaniška Iva

Objavljeno: 09. 10. 2015. , Ažurirano: 17. 02. 2020.

Komora treba polagati račune poduzetnicima a ne politici

Bojim se da su poduzetnici nedovoljno informirani o tome što im Hrvatska gospodarska komora nudi i može ponuditi. Ja sam već gotovo 20 godina u slatkovodnom ribarstvu i jednako toliko aktivan i u radu Komore na tom području. Komora nam je struka, infrastruktura i mi smo u njoj.

Mi gospodarstvenici u Komori, barem u našem sektoru, imamo izuzetno mnogo koristi od nje. Svi smo sukreatori izrade svih zakona, nacionalnih strateških planova, operativnih planova, pravilnika koji se direktno tiču našeg sektora ribarstva.

Komora mora opstati i politika nam u Komori ne treba. U prijedlogu  zakona o njoj vidio sam da bi Komora trebala polagati račune politici, raznim ministarstvima. Komora treba polagati račune nama članicama Komore - ne politici. Prema ovom zakonu Komora bi ponovno postala jedna od vladinih agencija.