Izvor: Shutterstock

Marko Jurakić, predsjednik Wellness i fitness udruge Hrvatske

Objavljeno: 11. 10. 2015. , Ažurirano: 18. 02. 2020.

Svoj glas dajem za Komoru

Puno je riječi izrečeno na račun rada Hrvatske gospodarske komore. Naravno da su ti događaji promijenili i sliku i okvir o Hrvatskoj gospodarskoj komori. Ja osobno i mi kao organizacija mnogo godina surađujemo s Komorom. Naša je suradnja na vrlo visokoj razini. Kako organizirati Komoru - to stvarno ne znam. No znam da treba uložiti sve snage da ona opstane. Svima nam je prijeko potrebna Komora. Svi mi koji smo ikada surađivali s Komorom znamo da su dobri projekti uglavnom prolazili.

Možda će se naći ljudi koji će smatrati da Komoru treba ukinuti. Ja se s time nikada neću složiti. O tome kakav će biti njen unutarnji ustroj, ne mogu govoriti jer nemam dovoljno informacija i nisam kompetentan. Ono o čemu mogu govoriti je Sektor za turizam HGK. Nema organizacije, udruge, ustanove, gospodarskog subjekta koji je došao u Sektor a da nije dobio podršku. Kakvu je podršku dobio, ovisilo je o zahtjevima. Ovdje rade visokoobrazovani stručnjaci koji znaju svoj posao i koji o turizmu trebaju i moraju nešto govoriti. HGK je u organizaciji Balkan Spa Summita, najvećeg regionalnog sajma ovog sektora gospodarstva, pomogao svim svojim raspoloživim resursima.

Maksimalnu podršku dajem opstanku Komore i tome da se u Komoru ulaže i da se ona razvija. Svoj glas dajem za Komoru.