Izvor: www.pixabay.com

Marina Kajić, vlasnica i direktorica tvrtke Histria apart d.o.o., Pula

Objavljeno: 19. 09. 2015. , Ažurirano: 17. 02. 2020.

Hrvatska gospodarska komora je možda i jedina institucija gdje smo do sada mogli i možemo izraziti svoje mišljenje i dostaviti određene prijedloge te kroz koju smo mogli barem pokušati utjecati na donošenje učinkovitijih zakonskih okvira u kojima mi gospodarstvenici djelujemo u našoj djelatnosti posredovanja u prometu nekretnina.

U vrijeme reguliranja našega sektora/industrije, HGK je mnogo učinio da se sve dovede u red, uključujući edukaciju, zakonodavstvo, licenciranje, strukovne grupe, Udruženje…

Bez sumnje HGK mora opstati kao institucija, ali potpuno neovisan u političkom smislu, mada treba biti poveznica, glavni katalizator između izvršne vlasti i poduzetništva kako bi se postavio jednostavan zakonski okvir u kojem sloboda rada i poduzetništva donosi rezultate kako pojedincu tako i cijelom društvu.

Također se zauzimam za to da županijske komore opstanu te nastave s radom kako bismo i dalje imali izvrsnu podršku koju kao članice primamo u svim pitanjima i područjima koja se odnose na naš sektor.