Izvor: Shutterstock

Marcel Medak, ravnatelj Daruvarskih toplica

Objavljeno: 07. 10. 2015. , Ažurirano: 17. 02. 2020.

Iako javne ustanove ne plaćaju članarinu, spremni smo plaćati s obzirom na ono što dobivamo

Imamo vrlo pozitivna iskustva u suradnji s Hrvatskom gospodarskom komorom. Ona nam je pomogla u mnogo slučajeva, između ostaloga, na inicijativu HGK smo prvi napravili kategorizaciju smještaja koje je Ministarstvo turizma prihvatilo. To je samo jedan od segmenata suradnje koja se realizirala kroz Zajednicu za zdravstveni turizam. Zajednica je povezivala sve bitne faktore za rješavanje situacije u kojoj se nalazimo i potencijale zdravstvenog turizma. Po meni je taj segment turizma od nacionalnog interesa jer samo to područje može riješiti problem sezonalnosti turizma na način da se postojeće ustanove stave u prvi plan, pogotovo u fokusu kontinentalnog turizma. Takve institucije su one koje u svojim destinacijama moraju pokrenuti razvoj kontinentalnog turizma. Mi kao javna ustanova ne plaćamo članarinu Hrvatskoj gospodarskoj komori jer to nismo obvezni, no smatram da smo spremni na taj mali trošak. To je mali segment koji ne bi trebao predstavljati problem nikome, posebice u svjetlu onoga što se time dobiva zauzvrat od Hrvatske gospodarske komore.