Projekt ugradnje dizala u višestambene zgrade

Objavljeno: 15. 02. 2018. , Ažurirano: 16. 02. 2018.

U Ministarstvu regionalnog razvoja i fondova Europske unije 15. veljače je održan sastanak o Projektu ugradnje dizala u višestambene objekte i njegovom sufinanciranju sredstvima Europske unije. Na sastanku su sudjelovali pomoćnik ministrice Dragan Jelić, predsjednik Komore Zagreb Zlatan Fröhlich, predsjednik koordinacijskog odbora društava HP i HT umirovljenika Hrvatske Želimir Manenica i viši stručni savjetnik u Komori Zagreb i tajnik Hrvatske udruge za dizala Zdravko Čizmar.

S Ministarstvom regionalnog razvoja i fondova Europske unije dogovoreno je osnivanje zajedničke radne skupine za pripremu i provedbu Projekta u kojem će sudjelovati i predstavnici Ministarstva graditeljstva i Ministarstva demografije. Očekuje se da će do kraja ove godine predloženi Projekt biti uvršten u izmjene i dopune Operativnog programa 2014. – 2020. te da će biti operativan početkom 2019. godine.

Natječaj za sudjelovanje u projektu planira se objaviti u posljednjem kvartalu ove godine. Također je dogovoreno da projekt bude uvršten i među projekte u idućoj financijskoj perspektivi EU 2021. – 2027. godine. Očekuje se da će se 85 posto bespovratnih sredstava za pojedino dizalo osigurati iz EU fondova, uključujući izradu projekta te ugradnju dizala i sve potrebne građevinske radove.