Održana sjednica Strukovne skupine putničkih agencija Komore Zagreb

Objavljeno: 23. 11. 2016. , Ažurirano: 24. 11. 2016.

U Komori Zagreb 22. studenog održana je 4. sjednica Strukovne skupine putničkih agencija HGK Komore Zagreb na kojoj je prokomentirana turistička sezona 2016., rad Strukovne skupine u protekloj godini te predstavljen plan aktivnosti za 2017. godinu. Naglašen je negativan trend u poslovanju putničkih agencija, koji je prisutan od 2015. godine. Uvijek prisutna porezna problematika je i ovaj put bila jedna od tema razgovora, a i mogućnosti promocije agencija u inozemstvu. Na sjednici su prisutnima prezentirane usluge i aktivnosti Hrvatske gospodarske komore te Znakovi kvalitete. Sjednicu je vodio predsjednik Strukovne skupine Ivan Pukšar.

Inače, Strukovna skupina putničkih agencija Komore Zagreb koja okuplja poslovne subjekte iz te branše s područja Grada Zagreba i Zagrebačke županije osnovana je prošle godine, a cilj joj je zajedničkim radom efikasnije rješavanje problema na razini ove struke i u okviru turističkog sektora.