Danijel Smiljanić, predsjednik Udruženja drvno-prerađivačke industrije
Izvor: HGK

Daniel Smiljanić izabran za predsjednika Udruženja drvno-prerađivačke industrije HGK

Objavljeno: 17. 12. 2016. , Ažurirano: 19. 12. 2016.

Na Izbornoj sjednici Udruženja drvno-prerađivačke industrije HGK, održanoj 16. prosinca u Zagrebu, za predsjednika Udruženja u mandatnom razdoblju od 2016. do 2020. godine jednoglasno je izabran Daniel Smiljanić, direktor i vlasnik tvrtke Pan parket d. o. o.

“Ja sam samo proizvođač, jedan od vas, koji se svakodnevno suočava s brojnim tržišnim problemima. Zbog Hrvatskih šuma često smo bili na gubitku, više se zaduživali, bili prisiljeni raditi od danas do sutra. To više ne želimo ponavljati. Drvna industrija jedini je jamac opstanka naših ruralnih krajeva, zato se moramo izdignuti iznad pojedinačnih interesa jer nemamo drugog izbora, nego se zajedno boriti”, istaknuo je Smiljanić te zahvalio na potpori i danom povjerenju članova Udruženja.

“Bez sirovine nema daljeg razvoja; taj problem moramo brzo riješiti, a posebno mjesto imat će mikro i male tvrtke koje se ne mogu same izboriti za svoje interese, a i proizvođači namještaja. Moramo se proizvodno povezivati, od primarne do završne proizvodnje, otvarati nova tržišta te biti koordinirani. Mi smo strateška industrija i to moramo jasno i glasno reći“, istaknuo je Smiljanić.

Dosadašnji predsjednik Udruženja Ivić Pašalić iz osobnih je razloga zatražio razrješenje dužnosti predsjednika Udruženja, napomenuvši da je došao trenutak da to netko drugi učini još bolje i kvalitetnije. „Od izbora do danas uložio sam mnogo vremena i truda kako bih u što kraćem roku ostvario obećano. Na izborima je sudjelovalo rekordnih 230 članica Udruženja, prije svega zbog općeg nezadovoljstva stanjem u sektoru. Za mene je to povjerenje bilo velika čast i izazov. Radio sam najbolje što sam znao i mogao“, istaknuo je Pašalić, dodavši da mu je želja sada, nakon razrješenja dužnosti predsjednika, kao član Izvršnog odbora Udruženja pridonositi i daljnjemu zajedničkom radu.

Direktorica Sektora za poljoprivredu, prehrambenu industriju i šumarstvo HGK Božica Marković zahvalila je dosadašnjem predsjedniku Iviću Pašaliću koji je pridonio radu Udruženja i Komore te čestitala novoizabranom predsjedniku Udruženja Danielu Smiljaniću, istaknuvši da svi zajedno u sljedećemu mandatu trebamo odgovoriti na mnoge izazove. HGK je usvojila Strategiju razvoja HGK od 2017. do 2022., a osobito je važno djelovanje Centra za industrijski razvoj (CIRAZ-a), što je prilika da se povuku sredstva iz EU fondova, s ciljem stvaranja veće dodane vrijednosti.