Izvor: Pixabay

Poziv na seminare Carinske odluke u okviru Carinskog zakonika Unije

Objavljeno: 23. 11. 2017. , Ažurirano: 01. 12. 2017.

Carinske odluke u okviru Carinskog zakonika unije tema je seminara koji će se u organizaciji CroatiaPRO odbora pri Sektoru za promet i veze HGK, u suradnji s Carinskom upravom Ministarstva financija i Komorom Zagreb, održati u četvrtak, 30. studenoga, u 11 sati u Velikoj dvorani HGK – Komore Zagreb, na adresi Draškovićeva 45, Zagreb, a predviđeno je trajanje do 15 sati. Seminar je namijenjen osobama koje aktivno sudjeluju u carinskim postupcima, a predavanje će održati stručnjaci Carinske uprave.

Sudionici seminara bit će upoznati s novim izmjenama u carinskom sustavu koje su stupile na snagu 2. listopada 2017. godine. Naime, u skladu s odredbama Carinskog zakonika Unije, od 2. listopada 2017. godine uvodi se obvezna elektronička komunikacija između carinske službe i gospodarstvenika. To znači da od toga dana gospodarstvenici sve svoje zahtjeve prema carinskoj službi utemeljene na odredbama Carinskog zakonika Unije mogu podnijeti isključivo elektroničkim putem. Komunikacija na temelju podnesenih zahtjeva i odluke donesene na temelju zahtjeva gospodarstvenika odvija se također elektroničkim putem. To znači da je papirna komunikacija isključena.

Za sudjelovanje se možete prijaviti online prijavnicom najkasnije do srijede, 29. studenoga, u 12 sati.

Sudjelovanje na seminaru je besplatno. Za sve dodatne informacije kontakt-osobe u Komori Zagreb su Irena Fresl Rendulić i Marko Došen, tel.: 01/ 4606-777.