Izvor: Shutterstock

Kaquarium – slatkovodni akvarij i muzej rijeka u završnoj fazi

Objavljeno: 11. 07. 2016. , Ažurirano: 08. 09. 2016.

Predsjednik Županijske komore Karlovac Zlatko Kuzman posjetio je Kaquarium – slatkovodni akvarij i muzej rijeka u izgradnji, gdje ga je dočekala direktorica izvođača radova tvrtke AB gradnja Marija Janžetić.

U uvodnom dijelu posjeta razgovarali su o stanju u graditeljstvu Republike Hrvatske, gdje ta djelatnost bilježi trend pada aktivnosti od 40% u proteklim godinama krize, što se u Karlovačkoj županiji nije dogodilo. Čitavo je vrijeme poslovanje građevinskih tvrtki u Karlovačkoj županiji stabilno, a u posljednjih nekoliko godina bilježi rast parametara, čemu je pridonijelo nekoliko EU projekata, u čijem su ostvarenju sudjelovale domaće građevinske tvrtke. Jedan od primjera dobre prakse jest projekt Kaquariuma, u vezi s kojim su još u ranoj fazi pokrenute aktivnosti putem prezentacija projekata u Županijskoj komori Karlovac, kako bi se domaće tvrtke na vrijeme pripremile za sudjelovanje.

Glavni je izvođač radova na projektu ovogodišnja dobitnica Plakete Zlatna kuna AB gradnja, čija je direktorica nakon obilaska gradilišta izjavila: “Na prezentaciji u Županijskoj komori Karlovac, AB gradnju se, uz ostale tvrtke, upoznalo sa sadržajem projekta. Na vrlo zahtjevnom natječaju dobili smo posao koji, uz pomoć niza karlovačkih tvrtki, ovih dana završavamo u okviru rokova. Posao nam je, kao i ostalim tvrtkama, višestruko važan kao dobra referenca za buduće, slične poslove, u čemu smo imali potporu Županijske komore Karlovac tijekom svih faza.“

Po završetku ovog posla, Karlovačka županija i grad Karlovac dobit će značajnu turističku atrakciju važnu za razvoj turističkog sektora u našoj sredini.