Javno otvaranje predloženih voznih redova za međužupanijske i međunarodne linije za treće države u 2016./2017. godine

Objavljeno: 09. 12. 2016. , Ažurirano: 12. 12. 2016.

HGK je u utorak, 6. prosinca, u 9 sati javno otvorila predložene vozne redove u linijskom prijevozu putnika za međužupanijske i međunarodne linije.

Hrvatska gospodarska komora usklađuje vozne redove za obavljanje linijskog prijevoza putnika za županijske, međužupanijske i međunarodne linije, na temelju Zakona u prijevozu u cestovnom prometu i Pravilnika o dozvolama za obavljanje linijskog prijevoza putnika.

Cestovni prijevoz putnika u Republici Hrvatskoj dominantni je oblik  prijevoza u RH, od čega se najveći dio preveze u linijskom prijevozu. Prema posljednjem pregledu stanja voznog parka licenciranih autobusnih prijevoznika, trenutno je u Hrvatskoj 658 licenciranih prijevoznika s ukupno 4054 autobusa.

Hrvatska gospodarska komora (Rooseveltov trg 2, Zagreb), u Sektoru za promet i veze, 6. je prosinca javno otvorila predložene vozne redove za međužupanijske i međunarodne linije za više od stotine najvećih autobusnih prijevoznika.

Uz prisustvo javnog bilježnika, Radni odbor sastavljen od predstavnika prijevoznika iz tvrtki Autoprometno poduzeće d. d. Požega, Autotrans d. o. o. Cres i Čazmatrans Nova d. o. o. Čazma, parafirao je sve predložene vozne redove. Otvaranje pristiglih voznih redova bilo je javno, uz prisustvo ostalih zainteresiranih prijevoznika.

Za 2016./2017. godinu predloženo je 2719 voznih redova za međužupanijske linije koje će dodatno omogućiti bolje povezivanje svih većih mjesta između kontinentalne i jadranske Hrvatske, posebice u turističkoj sezoni, te 271 međunarodni vozni red prema najzanimljivijim tradicionalnim tržištima poput BiH, Crne Gore, Srbije, Makedonije, Kosova i sl., što je pokazatelj velikog interesa za Hrvatsku kao regionalnu tranzitnu destinaciju.

Sektor za promet i veze sve će skenirane vozne redove objaviti na internetskoj stranici do kraja godine.