Seminar Incoterms 2010 pravila u praksi i novi ICC-ev Vodič o prijevozu

Objavljeno: 09. 09. 2016. , Ažurirano: 03. 02. 2017.

ICC Hrvatska u suradnji s Hrvatskom gospodarskom komorom poziva vas na seminar ˝Incoterms 2010 pravila u praksi i novi ICC-ev Vodič o prijevozu˝, 6. listopada 2016., u prostorijama Hrvatske gospodarske komore (Rooseveltov trg 2, Zagreb), s početkom u 9 sati (Vijećnica, 1. kat).

Uvod u seminar

Incoterms 2010 pravila pružaju globalno prihvaćena standardna rješenja za raspodjelu troškova i rizika između kupaca i prodavatelja i već su punih 80 godina neizostavan dio svakodnevne trgovačke prakse diljem svijeta.  Pravila određuju dužnosti kupaca i prodavatelja za isporuku robe i uobičajeno su sastavni dio kupoprodajnog ugovora.

Što je s prijevozom?

Kad se u transakciji kupac i prodavatelj nalaze na različitim lokacijama, nužno je u ugovor uključiti prijevoz robe. Upravo kako bi se razjasnile nejasnoće koje proizlaze iz međuodnosa ugovora o prijevozu i Incoterms® 2010 pravila u kupoprodajnom ugovoru, ICC je izdao novi Vodič o prijevozu i Incoterms® 2010 pravilima.

Uz vodstvo vrhunskog međunarodnog stručnjaka, seminar će obuhvatiti:

• pregled svih 11 pravila vezano uz kupoprodajni ugovor
  • odabir odgovarajućeg Incoterms pravila putem korištenja novog Vodiča o prijevozu
  • odnos otpremnika i prijevoznika
  • osiguranje prijevoza
  • studije slučajeva

Kome je ovaj seminar namijenjen?

• tvrtkama koje posluju na međunarodnom tržištu: prijevoznicima i svim tvrtkama koje ugovaraju Incoterms® pravila i prijevoz robe, rukovoditeljima i stručnjacima za izvoz, uvoz, prodaju, nabavu, logistiku i špediciju, upravljanje rizikom i financiranje trgovine, korporativnim pravnicima
  • odvjetnicima, konzultantima
  • akademskoj zajednici

Predavač

Dr. Oliver Peltzer LL.M. je partner u Dabelstein & Passehl, odvjetničkom društvu sa sjedištem u Hamburgu, čije područje rada pokriva pomorsko i transportno pravo, graditeljstvo i pravo osiguranja.

Potpredsjednik je ICC-eve Komisije za carine i olakšavanje trgovine te je specijaliziran za sve pravne aspekte međunarodnih dobavnih lanaca i logističkih rješenja te izgradnje priobalnih vjetroelektrana. Prije dolaska u Dabelstein & Passehl, bio je voditelj Odjela za pravne usluge i upravljanja rizikom u Volkswagen Logistics, a prije toga član upravnog odbora konzultantske tvrtke za rizične kapitale u novoj ekonomiji. Peltzer je bio arbitar u međunarodnim arbitražama te predstavnik ICC-a Njemačka i Federacije njemačke industrije u različitim nacionalnim i međunarodnim prijevoznim i logističkim raspravama, kao što su revizija ICC-evih Incoterms®2010 pravila ili nedavna reforma njemačkog prijevoznog prava. Također je predavač za prijevozno i logističko pravo na Tehničkom sveučilištu u Hamburgu.

Radni Jezik: engleski, uz osigurano simultano prevođenje

Kotizacija i uvjeti prijave

Redovna cijena kotizacije: 1.390,00 kn

• 30% popusta za članice ICC-a Hrvatska*: 973,00 kn
  • 10% popusta za prijavu dvoje ili više sudionika iz iste pravne osobe

* popis članica ICC-a Hrvatska

(na navedene cijene ne obračunava se PDV)

Što uključuje kotizacija?

• radne materijale i on-line materijale (prezentacije) nakon seminara
  • ručak i osvježenje u pauzama
  • osigurano simultano prevođenje
  • certifikat o pohađanju seminara
  • besplatan primjerak ICC-eve publikacije Incoterms® 2010: Revidirana pravila za upotrebu u međunarodnoj trgovini (redovna cijena 300 kn)

Posebni popusti

Povodom obilježavanja 80-te obljetnice prvog izdanja Incoterms® pravila možete ostvariti posebne popuste povodom kupnje ICC – evih publikacija (katalog i narudžbenica u privitku).

Kako se možete prijaviti?

prijaviti se možete ispunjavanjem on-line prijavnice

• po zaprimljenoj prijavi sudioniku će se elektroničkim putem proslijediti predračun
  • potpisivanjem obrasca za prijavu prihvaćate Uvjete prijave i otkazivanja za edukacije u organizaciji ICC-a Hrvatska (u privitku)
  • rok za prijavu sudionika: petak, 30.09.2016.
  • rok za plaćanje kotizacije: utorak, 04.10.2016.

Kontakt osoba

Ana Marguerite Tomulić