Hrvatski izlagači na nacionalnom štandu na sajmu CTCO u Lyonu
Izvor: HGK

Hrvatski proizvođači na sajmu promotivnih materijala i popratne opreme u Lyonu

Objavljeno: 01. 02. 2017. , Ažurirano: 01. 02. 2017.

U organizaciji Hrvatske gospodarske komore na sajmu CTCO u Lyonu od 31. siječnja do 3. veljače 2017. svoje proizvode predstavlja sedam tvrtki.

Radi se o specijaliziranom sajmu za proizvođače promotivnih materijala i popratne opreme za proizvodnju koji tvrtkama otvara mogućnost povećanja izvoza, proširenja distributivnih kanala i prezentiranja svojih proizvoda visoke kvalitete.

Izlagaci&stand1_1200x675.jpg

Viša stručna suradnica u Sektoru za industriju i IT HGK Branka Prišlić (prva s desna na slici) s izlagačima ispred hrvatskog štanda; Izvor: HGK.

"Posjetitelji su prepoznali kvalitetu, kreativnost i originalnost hrvatskih tvrtki. Prednost hrvatskih proizvođača svakako je spremnost na brze i konkretne odgovore zahtjevima tržišta EU, te fleksibilna i izrazito kvalitetna proizvodnja kojom mogu konkurirati na svjetskom tržištu", naglašava viša stručna suradnica u Sektoru za industriju i IT HGK Branka Prišlić.

Na zajedničkom štandu predstavljaju se slijedeće tvrtke: Fotosoft, Kap-ko, Jacquard, Tabacco, Galko, IKOM Kovnica i Grafomarketing.

"Sajam je za nas izuzetno zanimljiv i privlačan jer smo jedina masovna proizvodnja kišobrana u Europi. Klijentima na sajmu to znači brzu isporuku, prihvatljivu minimalnu količinu i naravno cijenu", kaže direktor tvrtke Tabacco Damir Alpeza koji je s brendom Hrvatski kišobran, posebno hrvatskih dizajnera poput Ivane Popović i Dajane Vuksan, privukao pažnju velikog broja marketinških i distribucijskih kuća te se posebno zahvaljuje Komori koja ima je omogućila izlaganje.

Stand&posjetitelji_800x450.jpg

Hrvatski nacionalni štand koji je organizirao HGK; Izvor: HGK.

"Sajmovi su odličan način izravne prezentacije naših proizvoda, a obzirom na naš daljnji razvoj, sajam ovakvog tipa nam se odlično uklopio. Izuzetno sam zadovoljna ostvarenim kontaktima kao i reakcijama potencijalnih kupaca", tvrdi direktorica tvrtke Kap-ko Ivana Kovač koja je za ovaj sajam izabrala prezentirati radne, reklamne i kape za diplomante.

Prepoznata je i kvaliteta rada tvrtke IKOM Kovnica kojoj su organizatori ponudili izradu ovogodišnje glavne nagrade statue sajma. Tvrtka Galko na sajmu prezentira širok spektar poslovne galanterije izrađene od prirodne kože čija je vrhunska kvaliteta proizvodnje privukla pozornost posjetitelja. Tvrtki Grafoproizvod na sajmu se pružila prilika sudjelovati u smotri europske tekstilne industrije, pratiti trendove europskog tekstilnog standarda te razmijeniti informacije. Prvi put na sajmu se predstavlja tvrtka Fotosoft koja je dobila uvid u desetke velikih strojeva za visoku produkciju tiska na tekstilu (svila, pamuk) sa bojilima koja se mogu kontrolirati za produkciju u infracrvenoj tehnologiji. Tvrtka Jacquard svojim sudjelovanjem na sajmu CTCO ove godine kani proširiti svoju prisutnost na francuskom tržištu.