HGK promovira deficitrana zanimanja u Gradu Zagrebu

Objavljeno: 19. 05. 2017. , Ažurirano: 25. 05. 2017.

Prepoznajući potrebu svojih članica, koje se sve više suočavaju s problemom nedostatka radne snage kao i radnika s traženim kompetencijama, Hrvatska gospodarska komora je u suradnji s Gradskim uredom za obrazovanje, kultutu i sport Grada Zagreba započela aktivnosti promocije deficitarnih strukovnih zanimanja u Gradu Zagrebu kako bi zainteresirala učenike za upis srednjih strukovnih škola.

Prezentacije o prednostima upisa u deficitarna strukovna zanimanja, za učenike i roditelje završnih razreda osnovnih škola održavaju se u nekoliko zagrebačkih osnovnih škola.

U Osnovnoj školi Frana Krste Frankopana u Zagreb prezentaciju su 8. svibnja održali Iva Milardović Štimac, stručna savjetnica iz Gradskog ureda za obrazovanje, koja je upoznala prisutne s uvjetima upisa u srednje škole, Marin Marinović, stručni suradnik u Hrvatskoj gospodarskoj komori, koji je održao predavanje s općim informacijama i prednostima odabira strukovnih zanimanja i Valentina Peruša iz tvrtke Kamgrad d. o. o. koja je predstavila stipendije i potencijale rada u toj tvrtki.

Marin Marinović; Izvor: HGK;

Valentina Peruša; Izvor: HGK

Prezentacija u Osnovnoj školi Žitnjak Zagreb održana je 19. svibnja. Predavanja su održali Milardović Štimac, Marinović i Peruša, dok je Mladen Mustač iz Grupacija dimnjačara HGK – Nicro dim d. o. o. predstavio dimnjačarsku struku.

Mladen Mustač; Izvor: HGK