Predsjednik HGK Luka Burilović (prvi s desna) na svečanom potpisivanju memoranduma s ostalim potpisnicima
Izvor: HOK

HGK potpisnica memoranduma za razvoj naukovanja

Objavljeno: 29. 01. 2018. , Ažurirano: 29. 01. 2018.

Hrvatska gospodarska komora potpisala je Memorandum o razumijevanju o uspostavi partnerstva za naukovanje u Republici Hrvatskoj kojime je formalizirana uspostava partnerstva za naukovanje između Ministarstva gospodarstva, poduzetništva i obrta, Ministarstva znanosti i obrazovanja, Ministarstva rada i mirovinskoga sustava, Ministarstva turizma, Agencije za strukovno obrazovanje, Hrvatske obrtničke komore i Hrvatske gospodarske komore. Memorandum je u ime HGK potpisao predsjednik HGK Luka Burilović.

Photo3_800x533.jpg

Okrugli stol o strukovnom obrazovanju; Izvor: HOK.

Održan je i okrugli stol Partnerstvom do kvalitetnijeg naukovanja na kojem se raspravljalo o trenutačnom stanju te mogućnostima i planovima za unapređenje položaja naukovanja. Nakon okruglog stola, predstavnici Hrvatskog zavoda za zapošljavanje, strukovnih škola, županije i poslodavaca potpisali su Izjavu o potpori partnerstvu za naukovanje.