HGK dobio zlatnu plaketu za poseban doprinos Nacionalnoj edukacijskoj kampanji eRačun 2015. godine

Objavljeno: 15. 10. 2015. , Ažurirano: 23. 01. 2017.

Institut za ePoslovanje na današnjoj je svečanosti u zagrebačkom Europskom domu Hrvatskoj gospodarskoj komori dodjelio Zlatnu plaketu za poseban doprinos Nacionalnoj edukacijskoj kampanji eRačun 2015.

Plaketu je, u ime predsjednika HGK Luke Burilovića, primio Bernard Gršić, voditelj komorske Službe za informacijsku sigurnost. Zahvaljujući na priznanju, Gršić je podsjetio da se Hrvatska nalazi na 24. mjestu digitalnog indeksa EU od 28 članica EU po digitalnom indeksu EU što pokazuje potrebu razvoja digitalizacije u RH s ciljem jačanja gospodarstva. Naglasio je da je pri tome ključna ulogu informatičkog opismenjavanja te informatičke edukacije, što je područje na kojemu je HGK surađivala s Udrugom Institut za ePoslovanje na projektu Nacionalne edukacijske kampanje eRačun 2015.

"Kroz sve županijske centre HGK provodila se edukacija kojoj je prisustvovao velik broj polaznika. Samo u Zagrebu taj je broj iznosio više od 1000. Projekt Vaše Udruge velik je doprinos razvoju digitalizacije u RH, koji olakšava i ubrzava poslovanje a ujedno otvara prostor djelovanja privatnim poduzetnicima u razvoju novih programskih rješenja", izjavio je Gršić.

Na svečanosti su zlatne plakete dodijeljene i tvrtkama Konplast d. o. o. i 4th Dimension d. o. o. koje su svojim proizvodima pomogle razvoju ePoslovanja. Priznanja su dobile i posebno napredne tvrtke u ePoslovanju: Međimurka BS, Mobilisis, Vodovod Vukovar i Lacun.

U Nacionalnoj edukacijskoj kampanji eRačun 2015. sudjelovalo je oko 3000 osoba iz oko 2000 tvrtki, članica Komore. prva edukacija Moj eRačun održana je 12. veljače 2014. godine u Županijskoj komori Varaždin. Prema podacima Instituta za ePoslovanje, najbolji odziv na njihove edukacije bio je upravo u Varaždinskoj i Međimurskoj županiji.