Predsjednica ŽK Pula Jasna Jaklin Majetić s članovima Gospodarskog vijeća
Izvor: ŽK Pula
Autor: Marko Percan

Gospodarsko vijeće Županijske komore Pula izabralo predstavnike u Skupštini HGK

Objavljeno: 25. 03. 2016. , Ažurirano: 16. 09. 2016.

Gospodarsko vijeće Županijske komore Pula, pod predsjedanjem predsjednice Jasne Jaklin Majetić, izabralo je na sjednici u četvrtak, 24. ožujka, predstavnike ŽK Pula u Skupštini HGK.

U naredne četiri godine dužnost članova Skupštine obnašat će: Hrvoje Patajac (Adris Grupa), Gianni Rossanda (Uljanik Grupa, Pula), Gordana Deranja (Tehnomont d. d., Pula), Zrinka Bokulić (Laguna Novigrad d. d. ) i Milan Travan (Intercommerce d. o. o., Umag).

Skupština HGK donosi najvažnije odluke o poslovima Komore, među ostalim, temeljne odrednice za program rada i financijski proračun.

Gospodarsko vijeće ŽK Pula raspravljalo je i o stanju na tržištu rada, odnosno inicijativi HGK za odobrenje kvota radnih dozvola za deficitarna zanimanja. Predstavljena je inicijativa sektora graditeljstva i brodogradnje koji dugi niz godina imaju problem osiguravanja kvalitetne radne snage različitih profila, o potrebi kvalitetnijeg definiranja obrazovne upisne politike.

Direktor Turističke zajednice Istarske županije Denis Ivošević predstavio je najvažniji dokument razvoja turizma Istre – Master plan turizma Istre za razdoblje od 2015. do 2025. godine.