Posjet česke gospodarske delegacije ŽK Bjelovar

Objavljeno: 31. 05. 2017. , Ažurirano: 12. 06. 2017.

ŽK Bjelovar je, 9.lipnja 2017., posjetila česka gospodarska delegacija pri čemu su održani gospodarski susreti i razgovori sa zainteresiranim tvrtkama s područja ŽK Bjelovar. Gospodarsku delegaciju iz Republike Česke predvodili su Jiri Doležal predsjednik pokrajinske  Gospodarske komore Pardubickog kraja i Eva Malinova, njezina direktorica  te Lenka Bačova iz regionalne komore Svitavy, kao jedne od četiri komore koje se nalaze u sastavu pokrajinske  komore.

Na početku službenoga dijela, predsjednik ŽK Bjelovar, Jakov Ćorić i  direktorica ŽK Bjelovar, Martina Posavac upoznali su delegaciju s gospodarskim potencijalima Bjelovarsko- bilogorske županije, prirodnim resursima te mogućnostima razvoja kontinentalnog turizma ovoga kraja nakon čega je isto učinio i Jiri Doležal predstavivši ukratko gospodarski potencijal Pardubickog kraja. Kao posebno zanimljiv podatak istaknuo je relativnu nisku stopu nezaposlenosti od svega 3%, pri čemu je pronalazak radne snage, posebno kvalificirane, ključan problem s kojim se susreću česki gospodarstvenici.

Nakon uvodnoga dijela, započeli su gospodarski razgovori u kojima su se predstavlili predstavnici čeških i hrvatskih tvrtki koji su zainteresirani za pronalazak poslovnih partnera. Česku delegaciju činili su predstavnici tvrtki SVITAP J.H.J. koja se bavi prozvodnjom tehničkih tkanina i tehničke konfekcije, tvrtke LIMES Litomyšl s.r.o. koja se bavi proizvodnjom plastenika i drugih proizvoda namijenjenih za kućanstvo i povrtlarstvo te tvrtke ASTUR&QUANTO s.r.o. kao jednog od većih veleprodajnih i maloprodajnih trgovačih lanaca i distributera uglavnom prehrambenih proizvoda. Zainteresirane tvrtke s područja ŽK Bjelovar koje su prisustvovale razgovorima bile su Gala d.o.o. za prozvodnju konzumnih jaja, BBS d.o.o. koja bavi proizvodnjom zaštitne odjeće i obuće, Koestlin d.d., tvornica keksa i vafla te RRA BBŽ d.o.o. Obje gospodarske delegacije izrazile su izuzetno zadovoljstvo susretom i ostvarenim kontaktima kao početkom ostvarivanja poslovne suradnje.

Nakon služebnoga dijela, u okviru susreta, direktor češke tvrtke ASTUR&QUANTO  je s predstvanicima ŽK Bjelovar posjetio proizvodni pogon Koestlina d.d., pri čemu je izrazio zainteresiranost za distibucijom njihovih proizvoda na česko tržište.

.CZ-Koestlin.jpg

Izvor: HGK ; Snimio: Miljenko Juratovac