Mobilni tim Komore Zagreb u posjetu GoGreenu, prvoj pametnoj hrvatskoj tržnici

Objavljeno: 07. 04. 2017. , Ažurirano: 07. 04. 2017.

U Zagrebu je sredinom ožujka predstavljen novi koncept povezivanja malih proizvođača poljoprivrednih i prehrambenih proizvoda. Na 800 četvornih metara prostora u Sigetu, tvrtka GoGreen Tržnica d. o. o. iz Zagreba okupila je 700-tinjak malih proizvođača kojima je omogućila prodaju vlastitih proizvoda u kontroliranim uvjetima.

Pokretanje ovoga koncepta bitno će olakšati pristup tržištu malim proizvođačima hrane i pića, kako bi se mogli usredotočiti na proizvodnju, a kupci su dobili dodatno jamstvo da kupuju zdravstveno ispravan hrvatski proizvod.

Na sastanku koji je održan 6. travnja s mobilnim timom HGK – Komore Zagreb, u kojem su bile Biserka Šafran Fuchs i Jaka Stipić, voditelj razvoja tvrtke GoGreen Tržnice Alen Slapar i izvršna direktorica Đurđa Patačko Koluder predstavili su daljnje planove za širenje koncepta Crone (Croatian Product Network) i na ostale segmente gospodarstva. Nakon Zagreba, planira se otvaranje GoGreen tržnica i u Rijeci, Zadru, Splitu, Puli, Varaždinu, Osijeku i Dubrovniku.

Tvrtki su predstavljene aktivnosti i usluge koju HGK nudi svojim članicama, s osobitim naglaskom na usluge usmjerene prema povezivanju sudjelovanjem na B2B-susretima i usluzi Poduzetnik-izvoznik. Razgovaralo se i o jačanju pozicije GoGreena i proizvođača vizualnim označavanjem kvalitetnih hrvatskih proizvoda koji se nude na tržnici oznakama Hrvatska kvaliteta i Izvorno hrvatsko.