Ekonomski savjetnik Veleposlanstva Republike Francuske u posjetu ŽK Dubrovnik

Vrijeme održavanja: 10.10.2017.

Ekonomski savjetnik Veleposlanstva Republike Francuske u Hrvatskoj Bertrand Le Tallec boravio je u Dubrovniku 9. i 10. listopada. Sudjelovao je na stručnoj konferenciji u organizaciji francuske banke Crédit Agricole te je u sklopu boravka 10. listopada posjetio Županijsku komoru Dubrovnik. Bila je to prilika za bolje upoznavanje s gospodarskom situacijom i potencijalima Dubrovačko-neretvanske županije.

Bertrand Le Tallec je istaknuo želju za unaprjeđenjem suradnje i većim angažmanom francuskih investitora, i to ne samo u području turizma nego i infrastrukture, u čemu francuske tvrtke imaju veliko iskustvo.

Predstavnici komore istaknuli su da francuski turisti zauzimaju visoke pozicije po broju dolazaka i noćenja u Županiji, a naročito u gradu Dubrovniku. Sve su više zastupljeni u selektivnim oblicima turizma, zahvaljujući boljoj prometnoj povezanosti te podizanju kvalitete i raznovrsnosti sadržaja.

• Nikolina Trojić viša stručna savjetnica Tel: +385 20 312 093 Email: ntrojic@hgk.hr