Izvor: Pixabay

Edukacija u ŽK Bjelovar: Zaštita osobnih podataka – zakonodavni okvir i praksa

Objavljeno: 19. 01. 2017. , Ažurirano: 03. 02. 2017.

Agencija za zaštitu osobnih podataka, u suradnji sa Županijskom komorom Bjelovar, organizira edukaciju Zaštita osobnih podataka – zakonodavni okvir i praksa, koja će se održati u srijedu, 1. veljače, u ŽK Bjelovar, Petra Preradovića 4/I,11 sati.

Edukacija će se održati povodom obilježavanja Europskog dana zaštite osobnih podataka, a namijenjena je članicama Hrvatske gospodarske komore – predstavnicima voditelja zbirki osobnih podataka, odnosno službenicima za zaštitu osobnih podataka.

Cilj je edukacije na primjeren način praktičnim primjerima i interpretacijom zakonskih i drugih propisa prenijeti informacije i znanje sudionicima koji u poslovanju prikupljaju i obrađuju osobne podatke, posebice službenicima za zaštitu osobnih podataka koji su, u skladu s odredbama zakona, dužni voditi brigu o zaštiti osobnih podataka.  Značajan naglasak u provođenju edukacije stavlja se na zakonitu i povjerljivu obradu osobnih podataka, korištenje novih informacijskih tehnologija u obradi i na primjenu organizacijskih, kadrovskih i tehničkih mjera zaštite osobnih podataka koje su voditelji zbirki osobnih podataka dužni provoditi u svakodnevnom radu prilikom obrade osobnih podataka.

Edukaciju će provesti djelatnici stručnih službi Agencije za zaštitu osobnih podataka, a na njoj mogu sudjelovati sudionici koji se prijave do 27. siječnja 2017. godine na e-adresu hgkbj@hgk.hr.

Sudionicima edukacije pruža se mogućnost unaprijed postaviti pitanja Agenciji za zaštitu osobnih podataka na e-adresu edukacija.sluzbenik@azop.hr, s naznakom HGK Bjelovar.

Program edukacije nalazi se u privitku.