Dodijeljena su priznanja Plaketa Zlatna kuna 2017. i Dubrovačka vidra 2017.

Objavljeno: 21. 11. 2017. , Ažurirano: 30. 11. 2017.

Svečana sjednica Gospodarskog vijeća ŽK Dubrovnik održana je 28. studenoga u amfiteatru Kampusa Sveučilišta u Dubrovniku.

Dodijeljena su priznanja Plaketa Zlatna kuna 2017., i Dubrovačka vidra 2017. najuspješnijim poduzetnicima Dubrovačko-neretvanske županije te priznanje za dugogodišnje uspješno poslovanje i doprinos hrvatskom gospodarstvu.

HGK – Županijska komora Dubrovnik sa svojom 209 godina starom tradicijom, već dvadeset godina dodjeljuje Plaketu Zlatna kuna, a posljednjih godina i priznanje Dubrovačka vidra kako bi svoje članice potaknula i ohrabrila na održavanje kontinuiteta uspješnosti.

Nakon što je uputila čestitke svim dobitnicima, predsjednica ŽK Dubrovnik Terezina Orlić istaknula je pozitivne rezultate gospodarstva Dubrovačko-neretvanske županije, međutim, upozorila je da turizam koji čini blizu 20 posto udjela u BDP-u nije podatak kojim se hrvatsko gospodarstvo treba pohvaliti. Turizam da, ali kao multiplikator našega gospodarstva, kao djelatnost kojom će se plasirati naša proizvodnja od poljoprivredne do drvne, tekstilne i ostalih industrija.

dodjela_zlatne_kune_dubrovacke_vidre_2t.o.JPG

Potpredsjednica HGK Mirjana Čagalj čestitala je nominiranima, dobitnicima, nositeljima priznanja Dubrovačka vidra te onima koji su čitav niz godina zadužili hrvatsko gospodarstvo te naglasila kako je HGK za njih uvijek bila na raspolaganju, kao što će to biti i ubuduće. „Samo brzom i pravovremenom komunikacijom s poslovnim subjektima, javnom upravom i građanima HGK može ići ukorak s potrebama tržišta te se u sljedećem razdoblju od dvije godine planiramo potpuno digitalizirati. To će biti i prilika za bolju iskoristivost ljudskih resursa“, istaknula je Čagalj.

gvijeće.mč.jpg

„Donedavno je biti poduzetnik bila loša konotacija, danas smo se odmakli od toga. Ovo je respektabilno društvo s rezultatima temeljenima na višegodišnjem trudu i radu“, istaknuo je župan Nikola Dobroslavić.

Plaketom Zlatna kuna za najuspješnije trgovačko društvo nagrađeni su u kategoriji:

• malo trgovačko društvo KARIKA d. o. o., Dubrovnik (nominirani: GRADSKA KAVANA d. o. o., Dubrovnik i PHOBS d. o. o., Dubrovnik);
  • srednje trgovačko društvo NAUTIKA d. o. o., Dubrovnik (nominirani: HOTEL LAPAD d. o. o., Dubrovnik i VILLA DUROVNIK d. d., Dubrovnik);
  • veliko trgovačko društvo JADRANSKI LUKSUZNI HOTELI d. d., Dubrovnik (nominirani: GRAND HOTEL IMPERIAL d. d. Dubrovnik i LUKA PLOČE d. d., Ploče).

Najuspješnijem malom trgovačkom društvu KARIKA d. o. o., Dubrovnik nagradu je uručio rektor Sveučilišta u Dubrovniku Nikša Burum.

Zamjenica gradonačelnika Jelka Tepšić, u ime gradonačelnika uručila je Plaketu najuspješnijem srednjem trgovačkom društvu NAUTIKA d. o. o., Dubrovnik, a župan Nikola Dobroslavić velikom trgovačkom društvu JADRANSKI LUKSUZNI HOTELI d. d., Dubrovnik.

Priznanjem Dubrovačka vidra želi se pozitivnim primjerima podsjetiti na mukotrpan rad malih poduzetnika koji godinama grade svoj poslovni uspjeh, plivaju uspješno kroz razne brzace, baš kao vidra, ne posustajući.

Dobitnici priznanja su: IVANKA RRIF d. o. o., Dubrovnik; MINI BRUM d. o. o., Mljet; PRIMA d. o. o., Dubrovnik; RADIĆ & CO d. o. o., Orebić; REGISTRATOR d. o. o., Dubrovnik; VINOGRADI VOLAREVIĆ d. o. o., Metković.

Hrvatska gospodarska komora za dugogodišnje uspješno poslovanje i doprinos hrvatskom gospodarstvu ove godine u Dubrovačko-neretvanskoj županiji dodjeljuje posebna priznanja za dva trgovačka društva Luci Dubrovnik d. d. za 70. obljetnicu rada te Blatu 1902 d. d. za 115 godina neprekidnog rada.